Brązowe plamienia - czy to zapowiedź ciąży?

Mam 16 lat. 25 lutego skończyła mi się miesiączka, a 27 miałam stosunek z chłopakiem. Miałam niestety dni płodne, bez zabezpieczenia, nie doszedł we mnie, ale przed stosunkiem miał orgazm. Następnego dnia kochaliśmy się z zabezpieczeniem, ale także nie doszedł we mnie. 13 marca kochaliśmy się, ale bez zabezpieczenia i również nie doszedł we mnie. Następnego dnia zaczęły mnie strasznie boleć jajniki. Czasem bóle są też odczuwalne przy oddawaniu moczu (czuję tak jakby ucisk). Około 20 marca powinnam dostać miesiączkę (każdego miesiąca mam ją w innym terminie, ponieważ od wakacji 2010r. zaczęłam mieć zaburzenia), a dzisiaj około 14:30 zauważyłam lekkie plamienia (brązowy śluz, gdzieniegdzie lekko czerwona krew). Do tej pory nie dostałam okresu. Oboje z chłopakiem boimy się, że to może być niechciana ciąża. Mój chłopak boi się także, że mogę mieć torbiela jajnika, ponieważ od tamtych wakacji w czasie gdy pojawiły się zaburzenia miesiączki, zaczęła mnie także strasznie boleć głowa, zemdlałam. Od kilku miesięcy, co jakiś czas bolą mnie jajniki, jestem osłabiona - męczą mnie rzeczy, które dawniej nie sprawiały mi najmniejszego problemu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie!
Niestety nie jestem w stanie powiedzieć, czy doszło do zapłodnienia czy nie. Jedynymi metodami mogącymi potwierdzić ewentualną ciążę jest wykonanie testu ciążowego lub wizyta u ginekologa, który będzie miał możliwość wykonania badania USG.
Z Twojego opisu wynika, że ryzyko ciąży jest niewielkie, ale możliwe. Nie precyzujesz podstawowych informacji (długości najkrótszego i i najdłuższego cyklu), by móc ustalić Twoje dni płodne. Być może Twój ostatni stosunek miał miejsce właśnie w dniach niepłodnych. Ze względu na regularnie odbywane stosunki należy wybrać taką metodę antykoncepcji, która da Wam najlepszy komfort, a będzie stosowana regularnie.
Występujące plamienie może być początkiem miesiączki, które jeszcze się "rozkręci". Możliwe także, że jest ono objawem dodatkowym pozostałych dolegliwości, którymi martwi się Twój chłopak. Ciąży, tak jak wspomniałam także nie możemy wykluczyć.
W obecnej sytuacji powinnaś wykonać test ciążowy po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia.
Warto także umówić się na wizytę do ginekologa, który Cię zbada i ustali przyczynę wszystkich Twoich dolegliwości. Twój chłopak może mieć słuszne przypuszczenia.
Pozdrawiam.