Brązowe plamienia i częsty okres

Witam. W dostałam okres pod koniec października ok. 27 trwał krótko, a krwawienie nie było intensywne przed okresem miałam swędzenie i taką mętną wydzielinę, potem dostałam okres 10 listopada o wiele za wcześnie też nie był dość intensywny lecz był bolesny, trwał ponad tydzień. Teraz mam wydzielinę przypominającą plamienia z 1 dnia okresu jest coraz intensywniejsza ponadto, odczuwam ból pleców i ból podbrzusza. Co to może być? Dodam, też w razie sugestii ciąży, że jestem dziewicą czy powinnam udać się do lekarza czy to samo minie?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam!

Możliwości widzę tu dwie. Albo winą za plamienia obciążymy upławy, albo też wystąpiły zaburzenia hormonalne.

Upławy mogą być objawem infekcji, która jest przyczyną plamienia. Wydzielina z pochwy może zmieniać wygląd w obecności nadżerki na tarczy szyjki macicy, która również może dawać krwawienia.
Druga możliwość to zmiany hormonalne, mogły być spowodowane np stresem lub sygnalizować jakąś inną chorobę układu wydzielniczego.

Obie teorie muszą znaleźć oparcie w praktyce, dlatego też polecam Pani udać się do lekarza ginekologa, który wdroży odpowiednią diagnostykę.

Pozdrawiam!