Brązowe plamienia i lekki ból brzucha przy nadżerce a ciąża

Witam!
Mam 21 lat. Prawie pół roku temu poroniłam swoją pierwszą ciąże, po badaniu materiału z jamy macicy rozpoznano RESIDUA DECIDUAE COMPACTA POST ABORTUM. Miesiąc po poronieniu byłam u gin. i dowiedziałam się, że mam nadżerkę, Wykonałam badanie cytologiczne:P APA IIGR. I B. Lekarka powiedziała mi, że jest wszystko ok!
Mimo, że miałam lekkie bóle w dole brzucha. Tydzień temu, czyli 2-3 dni przed okresem kochałam się z moim mężem, na drugi dzień zaczęły się brązowe plamienia i lekkie bóle brzucha z lewej str., a 2 dni temu nawet osłabienie! Co to oznacza, mogłam zajść w ciąże?
Wizyta u gin jest konieczna? Proszę o szybką odp., bo boję się, że mogę być w ciąży i znowu stracić dziecko:(
Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wynik badania histopatologicznego brzmi po polsku: "Resztki doczesnej zbitej po poronieniu"- czyli to, czego należy się w takiej sytuacji spodziewać. Jeśli miesiączka wciąż się nie pojawiła, proszę niezwłocznie wykonać test ciążowy, z moczu porannego. Nie ma powodów do zamartwiania się możliwością kolejnej straty ciąży. Plamienia w terminie, w którym wypada miesiączka, gdyby nie doszło do zapłodnienia, są w pierwszym trymestrze normalne. Ponadto większości kobiet po poronieniu udaje się szczęśliwie zajść w ciążę i donosić ją. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, proszę umówić się na wizytę do lekarza. Ten wykluczy ewentualną ciążę pozamaciczną i da Pani zalecenia co do dalszego postępowania. Jeśli plamienie będzie się utrzymywać, konieczne może być przyjmowanie leków na podtrzymanie ciąży. Plamienia mogą być jednak spowodowane nadżerką, niezależnie od tego czy jest Pani w ciąży, czy nie, lub zaburzeniami hormonalnymi. W pierwszej kolejności, jak pisałam, proszę jednak wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!