Brązowe plamienia od 1,5 tygodnia w ciąży

Witam, Jestem w ciąży i od 1,5 tyg mam plamienia - brązowe a także krew (z dróg rodnych), która pojawia się podczas wypróżniania. Na usg widać pęcherzyk 6,7 mm co oznacza, że albo ciąża jest młodsza, albo coś jest nie tak. Biorę duphaston 3x2 i od wczoraj obserwuję znaczną poprawę - zostało tylko budzenie na brązowo. Moje pytanie brzmi- jak działa ten lek? Czy hamuje poronienie (oraz plamienia) nawet jeśli ciąża się nie rozwija, czy też mogę się spodziewać że to dobry znak? Pozdrawiam, KS

Lek. Tomasz Budlewski

Należy obserwować i w tym momencie mozna jedynie zgadywać. Działanie leku polega na uzupełnianiu niedoboru progesteronu.