Brązowe plamienia przed miesiączką od trzech cykli

Witam, Ostatnio (jakieś 3 cykle temu) zauważyłam, że przed miesiączką pojawia mi się lekkie, brązowe plamienie, które trwa 2 dni, a po nim występuje normalne krwawienie i trwa 5-7 dni. Zaczęło się to, kiedy moje życie nabrało większego tempa. Mniej sypiam, gorzej jadam, dużo stresu, papierosy. Zastanawiam się, czy to może być przyczyną? A jeśli nie, to jakie są inne możliwości? Mam 20 lat i miesiączkuję od 12 roku życia, nie pamiętam, żeby wcześniej się to zdarzało. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Przyczyn może być wiele. Konieczne udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.