Brązowe plamienia przy pierwszym opakowaniu tabletek

Pierwszy raz biorę tabletki antykoncepcyjne, jest ich w opakowaniu 21, zostało mi 5 i cały czas mam plamienia, są one na dodatek brązowe. Czy można coś zrobić aby one ustąpiły? bo mam już tego dość.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Plamienia/krwawienia śródcyklowe to najczęstszy objaw uboczny antykoncepcji hormonalnej. Mogą się one utrzymywać nawet przez pierwsze 2-3 cykle. Jeśli by się nasilały lub nie ustępowały proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Być może konieczna będzie zmiana preparatu antykoncepcyjnego.