Brązowe plamienia przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam! Lekarz ginekolog zapisał mi tabletki antykoncepcyjne o nazwie Y**. Wzięłam je 8 dni temu podczas spodziewanej miesiączki. Miesiączka była mniej obfita i dłuższa, ale gdy się skończyła to teraz wypływa brązowy sluz ;/ nie mam pojęcia co to jest... już od 3 dni mam ten brązowy śluz i nie mam pojęcia co z nim zrobić. Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Kolor śluzu świadczy o jego podbarwieniu krwią. Objaw najprawdopodobniej wynika z działania niepożądanego tabletek tj. plamienia w trakcie stosowania. Wszystko powinno się uregulować w ciągu stosowania 2-3 opakowań. Jeśli po tym czasie objawy będą nadal się pojawiać, może być konieczna zmiana preparatu.