Brązowe plamienia z dodatkiem krwi i brak okresu a ciąża

Witam. Mam 18 lat i chciałabym wiedzieć co oznaczają brązowe plamienia. Dodam że współżyję z chłopakiem, ale zawsze się zabezpieczamy prezerwatywą, a po stosunku prezerwatywa zawsze zostaje sprawdzona czy przypadkiem nie pękła. Mam bardzo nie regularny okres, najczęściej co 1,5 miesiąca albo co 2 msc. Tym razem czekałam na okres 2,5 msc i zamiast tego wystąpiły brązowe plamienia z dodatkiem krwi i trwa to już miesiąc ;/. Nic mnie nie boli, ani podbrzusze, ani piersi. Czy to może być ciąża ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Ciebie objawy, tj. nieregularne miesiączki oraz utrzymujące się plamienia to najprawdopodobniej skutek zaburzeń hormonalnych. Zdecydowanie powinnaś zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem, który pokieruje diagnostyką i ustali przyczynę nieprawidłowości. Oczywiście, jeśli będzie to możliwe, wdroży także leczenie. A propos potencjalnej ciąży to proszę pamiętać, że ciąża jest możliwa u każdej kobiety aktywnej seksualnie, bez względu na stosowaną antykoncepcję.