Brązowe plamienie i ból piersi - czy to może być ciąża?

Mam na imię Ania i w styczniu skończę 19 lat. Mam pewne zmartwienie, bo 30.10.2010r. skończył mi się okres i mniej więcej miałam takie krwawienie lekkie ze skrzepami, a 25.11.2010r. dostałam takie lekkie brązowe plamienie, a dzień po miałam już ciemnobrązowe plamienie, a na dodatek ból brzucha raz jest mocny i na chwilę przestanie a za chwilę znowu pojawia się ból:(
Chciałabym się dowiedzieć, czy to może być ciąża? Chciałabym dodać też, że bolą mnie piersi :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Skąpe miesiączkowanie może mieć wiele przyczyn m.in zmiany organiczne narządów płciowych, przewlekle zapalenie błony mięśniowej macicy czy zaburzenia  hormonalne.
W opisanej sytuacji nie można również wykluczyć ciąży, czasami może się pojawiać delikatne krwawienie w pierwszych miesiącach.

Proponuję na początku wykonać test ciążowy, a następnie niezależnie od wyniku skonsultować się z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl