Brązowe plamienie i brak miesiączki po pierwszym stosunku - o czym to świadczy?

Witam, 3 dni temu po raz pierwszy kochałam się z moim chłopakiem, wczoraj był to nasz 2. raz. Po stosunku zauważyłam małą ilość krwi i brązową wydzielinę. Byliśmy zabezpieczeni prezerwatywą, na niej również była mała ilość krwi. Dodam też, że doszło do wytrysku, ale członek został wcześniej wyjęty. Powinnam mieć teraz miesiączkę, nie mam ich regularnie, ale ta spóźnia mi się o 5 dni. Czy powinnam się udać do lekarza, czy cierpliwie na nią czekać? I czy brązowe plamienie po stosunku jest normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
pierwsze stosunki mogą wiązać się z wystąpieniem krwawienia/plamienia, co jest wynikiem przerwania ciągłości błony dziewiczej. Ze względu na nieregularne cykle trudno określić, kiedy pojawi się miesiączka. Proszę spokojnie na nią czekać. Gdyby jednak się nie pojawiła, należy skonsultować się z ginekologiem.
Pozdrawiam