Brązowe plamienie po odstawieniu tabletek - czy to normalne?

17 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Po tych 17 dniach dziś pojawiło się lekko brązowe plamienie, czy powinnam się martwić? Czy jeszcze spokojnie poczekać? Zamierzam ponownie zastosować tabletki. Bardzo proszę o odpowiedź. Nadmienię, że tabletki brałam od 9 miesięcy. natalia

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zaburzenia cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą się utrzymywać przez około pół roku. Zatem należy przyjąć, że plamienie jest wynikiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.
Gdyby plamieniom towarzyszyły silne bóle brzucha lub gorączka konieczna będzie wizyta u ginekologa. W przeciwnym razie może się Pani wstrzymać w chwili obecnej z taką wizytą i poczekać aż organizm powróci do równowagi hormonalnej.

Pozdrawiam