Brązowe plamienie po stosunku przy tabletkach Daylette

Witam, biorę tabletki daylette od pierwszego dnia okresu (okres pojawil sie kilka dni później niż powinien) są to moje pierwsze tabletki, do stosunku doszło przy 8 tabletce i kilka godzin po pojawiło sie chwilowe krwawienie a po nim brązowe plamienie (brązowe plamienie pojawilo sie zaraz po okresie- 5 dzień brania tabletek) co mogło oznaczać to krwawienie? czy na pewno byłam dobrze zabezpieczona? j

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Z opisu wynika, że tabletki stosuje Pani prawidłowo, co oznacza, że jest Pani zabezpieczona już od pierwszej przyjętej tabletki. Nie ma zatem powodów do niepokoju. Opisane krwawienie, plamienie może być natomiast wynikiem stosowania antykoncepcji jak i konsekwencją np. patologii układu rodnego. Jeśli takie plamienia będą się powtarzać, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.