Brązowe plamienie po zabiegu marsupializacji gruczołu Bartholina

Witam. Kilka dni temu przeszłam zabieg marsupializacji gruczołu Bartholina, wtedy też wypadała mi 7 dniowa przerwa pomiędzy tabletkami(microgynon) lekarz zalecił mi nie robienie przerwy, teraz biorę 4 tabletkę z opakowania, zauważyłam u siebie brązowe plamienia. Czy jest to normalne po takim zabiegu? Czy może to być oznaka ciąży?

Bez związku z ciążą. Rada doktora była dobra. Plamieniem nie należy się przejmować, ale dbać o higienę rany, tak, żeby nie wszczepiły się w nią fragmenty złuszczanej błony śluzowej macicy, bo wtedy może być dodatkowy problm.