Brązowe plamienie po zażyciu ostatniej tabletki antykoncepcyjnej

Dobry wieczór, dziś wzięłam 21 tabletkę antykoncepcyjną i będę mieć teraz tydzień przerwy, lecz zaniepokoiło mnie że po wzięciu tabletki po paru godzinach pojawiło się brązowe plamienie. Co to oznacza? Od razu pisze że biorę je regularnie. Jutro już nie biorę tabletek i zaczynam tydzień przerwy. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane brązowe plamienie najpewniej świadczy o zbliżającym się krwawieniu z odstawienia. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Gdyby jednak takie plamienia powtarzały się podczas kolejnych cykli, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.