Brązowe plamienie z krwią i ból pleców a ciąża

Witam.
Ostatni raz kochałam się z moim chłopakiem 3 miesiące temu. Co prawda nie zabezpieczyliśmy się, ale uważaliśmy. Od tego czasu miałam regularne i obfite miesiączki, ostatnią miałam 2 tyg. temu. Wczoraj zauważyłam u siebie brązowe upławy połączone z krwią oraz bólem pleców. Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, tym bardziej są dla mnie niepokojące.
Proszę o poradę, czego mogą być przyczyną i czy mogą być to jakieś anormalne objawy ciąży? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Ostatni raz kochałam się z moim chłopakiem 3 miesiące temu. Co prawda nie zabezpieczyliśmy się, ale uważaliśmy. Od tego czasu miałam regularne i obfite miesiączki, ostatnią miałam 2 tyg. temu. Wczoraj zauważyłam u siebie brązowe upławy połączone z krwią oraz bólem pleców. Nigdy wcześniej nie miałam takich objawów, tym bardziej są dla mnie niepokojące.
Proszę o poradę, czego mogą być przyczyną i czy mogą być to jakieś anormalne objawy ciąży? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Nie jest prawdopodobne, by była Pani w ciąży. Zapraszam do lektury artykułu o objawach ciąży: http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy.
Obecne objawy mogą być związane z owulacją. Jeśli plamienie i/lub ból nie będą ustępowały aż do miesiączki, konieczna może być wizyta u ginekologa (po miesiączce). W badaniu oceni on, czy nie ma Pani np. nadżerki, polipa lub torbieli jajnika.
Pozdrawiam!