Brązowe plamienie z małymi skrzepami

Witam,
jestem w 5 tygodniu ciąży. Od trzech dni mam brązowe plamienie z małymi skrzepami. Raz pojawiło się plamienie różowe, jakby z krwią. Brzuch boli mnie ale nie mocno.
Proszę o pomoc. Co to może być i czy jest groźne? Boję się, że to objawy poronienia.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Objawy, które Pani przedstawia są na tyle niepokojące, że powinna się Pani zgłosić niezwłocznie do swojego lekarza ginekologa (a najlepiej na izbę przyjęć szpitala z oddziałem ginekologiczno-położniczym) w celu zbadania i oceny ciąży.
Pani obawy związane z poronieniem niestety ale nie są bezpodstawne, dlatego też należy je wykluczyć. Niektóre kobiety w czasie ciąży doświadczają krwawienia w pierwszym trymestrze ciąży, które jest podobne do miesiączki i tak jest interpretowane. Dalszy przebieg ciąży jest wtedy nie zaburzony.
Zawsze jednak w takim przypadku należy zbadać się i skonsultować z lekarzem ginekologiem.
Warto przeczytać też artykuł na naszej stronie na temat krwawienia w ciąży oraz poronieniu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.