Brązowe plamienie zamiast miesiączki w siedmiodniowej przerwie

Witam! Od półtora roku zażywam tabletki hormonalne. W ostatnim miesiącu zapomniałam zażyć o regularnej porze pigułki, tzn. wzięłam ją po upływie 12 godzin, i przez niespełna tydzień nie uprawiałam seksu z partnerem. Gdy nadeszła pora okresu, zamiast krwi była to brązowo-czarna wydzielina ze skrzepami krwi. Trwało to około 3 dni i nie było to zbyt obfite "krwawienie". Czy jest to wina być może wysokich temperatur i mój organizm tak zareagował czy być może tego, iż za późno zażyłam tabletkę bądź objaw ciąży? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie! Niemożliwe jest dokładne ustalenie właściwej przyczyny zmienionego charakteru krwawienia. Wszystkie opisane przez Panią przypuszczenia są jak najbardziej realne. W obecnej sytuacji, ze względu na opóźnione przyjęcie tabletki oraz związane z tym obniżenie skuteczności preparatu, wskazane byłoby wykonanie testu ciążowego. W przypadku negatywnego wyniku testu może Pani rozpocząć nowe opakowanie w wyznaczonym do tego dniu. Jeżeli plamienie będzie równie skąpe w kolejnym miesiącu wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam