Brązowe plamienie zamiast okresu przy przerwie pomiędzy blistrami

Witam, zażywam od 2 miesięcy tabletki antykoncepcyjne- regularnie nie pomijając żadnej. 2 razy się zdarzył 4 godzinny odstęp. W pierwszej siedmiodniowej przerwie okres trwał bardzo krótko i był skąpy. Teraz jestem w trakcie drugiej takiej przerwy i okres w ogóle nie występuje. Zauważyłam tylko lekkie brązowe plamienia. Czy to naturalne? Współżyję regularnie, więc czy możliwa jest ciąża?

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

stosując regularnie tabletki antykoncepcyjne prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest bardzo małe. Doustna antykoncepcja charakteryzuje się dużą skutecznością. Jeżeli nie wystąpiło krwawienia nie musi ono oznaczać ciąży. Warto jednak przed rozpoczęciem kolejnego opakowania zaciągnąć porady lekarza ginekologa, bądź ewentualnie wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!