Brązowe plamki na skórze 8-miesięcznego dziecka

Witam, zaobserwowałam u 8m-cznego synka jasno brązowe lub beżowe plamki przypominające przebarwienia od słońca-ja mam na twarzy,zwłaszcza po ciąży. Występują na skroni i na policzku przy uchu.Nie są suche,niełuszczą się i nie swędzą.Ząbkuje i czasem stosuję Ibum lub żel na dziąsła-to może byc rekacja na to? Je od kilku m-cy obiadki i deserki dla dzieci-czy nie za pozno na rekacje na pokarm?Wprowadzane stopniowo-pojedyncze a potem już lączone składniki.Jest karmiony mlekiem sztucznym od narodzin.

Witam. Opisane zmiany na skórze nie wydają się mieć podłoża alergicznego. Być może są reakcją na promieniowanie słoneczne lub zmianami o charakterze naczyniaków czy plam barwnikowych.