Brązowe plamy z krostkami na skórze u 5-miesięcznego dziecka

mój 5 miesięczny synek ma często pod paszkami i na szyjce brązowe plamy z chrostkami, nasz pediatra powiedział że to liszaje przepisał maść na sterydzie, po 2 aplikacjach znika bez śladu ale po tygodniu bądź dwóch pojawiają sie znowu, jaki może być tego powód ? czy za każdym razem ma liszaje traktować maścią ze sterydem ? trochę się obawiam. dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam ; )

Renata GrzechociĹska

Witam.
Takie zmiany wymagają konsultacji dermatologicznej, gdyż nie ma poprawy po stosowanych środkach.
Pozdrawiam