Brązowe skrzepy krwi

Witam! Od kilku lat przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Ze względu na plamienia mój ginekolog zmienił mi je na większą dawkę (są to te same hormony, ale z większą dawką). W pierwszym cyklu nowego opakowania wszystko wydawało się być OK. Jedyna zmiana to ból i powiekszenie biustu. W czasie 7-dniowej przerwy krwawienie wystąpiło jak zawsze w 4. dniu, ale pojawil się problem. Po 6 dniach krwawnienie wydawało się kończyć, ale 7-8 dnia wystąpiło ponownie z tym że większość były to skrzepy krwi lub sama krew, ale w odcieniu  brązu. Trwało to kilka dni, teraz powoli się zmniejsza. Zastanawia mnie, czy to normalne? Zdaję sobie sprawę, iż krwawienia mogą występować po zmianie hormonów, ale czy skrzepy i koloru brązowego? Przed zmianą hormonów na większą dawkę miałam robione badania i wszystko było OK. Dodam, iż wszystkie tabletki brałam zawsze regularnie, nie przyjmowałam też żadnych innych leków, nie wystąpiła u mnie ani biegunka, ani wymioty. Niepokoi mnie też, czy na pewno tabletki działają i są skuteczne? I czy na pewno ciąża jest wykluczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Ciążę wykluczyć może jedynie test ciążowy oraz lekarz na podstawie badania USG. Jeżeli miała Pani wykonywane pełne badanie ginekologiczne, w którym lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, to najbardziej prawdopodobną przyczyną Pani dolegliwości jest nowy preparat. Wydaje się, że występujące objawy są wynikiem zwiększonego stężenia hormonów.
Jednorazowa zmiana charakteru miesiączki nie jest niczym niepokojącym. Jeżeli jednak sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu konieczna będzie ponowna wizyta u lekarza i zastanowienie się nad kolejną zmianą preparatu.
Pozdrawiam.