Brązowe upławy a opóźniona miesiączka

Mam 18 lat, miesiączke dostałam 18.10, fakt spóźnił mi się 10 dni, trwał jak zwykle 5 dni. Teraz zauważyłam brązowe plamki na majtkach, co to oznacza? Nie współżyłam od 2 miesiecy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie menstruacji oraz późniejsze plamienia mogą być wynikiem wahań hormonalnych lub obecnością nadżerki czy polipa w śluzówce dróg rodnych. Proponowałbym skorzystać z porady i badania u ginekologa.