Brązowe upławy - co mi dolega?

Witam. Dzisiaj przy kąpieli zauważyłam brązowe upławy. Mam jeszcze dokładnie tydzień do miesiączki, do tego mam lekkie pobolewanie w podbrzuszu i chyba troszkę cięższe piersi, które delikatnie bolą. Biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 lat (po urodzeniu córki). Czy to mogą być objawy ciąży? Jeśli nie, to co można podejrzewać?

Witam serdecznie,
Jeżeli przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne regularnie to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jednak zawsze w przypadku nieprawidłowych plamień/krwawień należy wykluczyć ciążę.
Plamienia śródcykliczne są jednym z działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych. Gdyby się one wydłużały lub nasilały wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Być może trzeba będzie zmienić tabletki na inne.
Pozdrawiam