Brązowe upławy - czy powinnam udać się do lekarza?

Witam.
Mam 17 lat. Dwa dni po miesiączce zaczęła mi lecieć dziwna wydzielina z pochwy. Koloru "czekoladowego", wodnista, o brzydkim zapachu. Nic mnie nie piecze ani nie swędzi. Nie brałam nigdy żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

Proszę o pomoc. Strasznie się martwię, to trwa już około tygodnia. Nie mam innej wydzieliny oprócz tej "czekolady".

Witam!

Brązowe upławy są oznaką niewielkiego krwawienia z dróg rodnych.
Jest kilka prawdopodobnych przyczyn krwawień między miesiączkami. Takie objawy mogą powodować między innymi cykle bezowulacyjne (dość częste w pierwszych latach miesiączkowania), niewydolność ciałka żółtego (produkującego progesteron w II fazie cyklu), stany zapalne w obrębie macicy, czasami zespół policystycznych jajników, zaburzenia krzepnięcia.

Jeżeli plamienia nie ustaną lub powtórzą się w kolejnym cyklu, trzeba udać się do lekarza ginekologa, który będzie mógł ustalić przyczynę zaburzeń i jeśli to będzie konieczne zleci odpowiednie leczenie.