Brązowe upławy i ból podbrzusza a konieczność wizyty u ginekologa

Dzień Dobry. Moje pytanie brzmi. Mam upławy podchodzące pod kolor brązowy, boli mnie również podbrzusze, nie cały czas. Czy muszę iść do ginekologa czy nie muszę sie martwić?? Maria.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brązowy kolor upławów świadczy o podbarwieniu krwią. Jeśli do tego ma Pani dolegliwości bólowe a nie ma to związku z miesiączką, to zdecydowanie warto skonsultować się ze specjalistą ginekologiem. Może być to bowiem wynik infekcji, nadżerki jak i wielu innych patologii narządu rodnego.