Brązowe upławy i ból w dole brzucha - co oznaczają?

Witam!

Mam 19 lat. Szósty dzień spóźnia mi się okres, a jak dotąd miałam bardzo regularnie. Drugi dzień też pojawiają się brązowe upławy i kłujący ból w dole brzucha. Czasami odczuwam też swędzenie-pieczenie warg sromowych.

Dodam, że nie współżyłam, więc ciążę można wykluczyć. Czy to jakaś infekcja?

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Witam serdecznie!
Objawy, które Pani podaje wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. Świąd jest charakterystycznym objawem infekcji dolnych dróg rodnych. Brązowe upławy i bóle podbrzusza wskazywałyby na proces chorobowy toczący się wyżej.
Najbardziej prawdopodobne choroby to: infekcja układu płciowo-moczowego, zapalenie przydatków, endometrioza.
Proponowałabym udać się do swojego lekarza ginekologa, który po zebraniu dokładnego wywiadu i zbadaniu Pani będzie mógł jednoznacznie powiedzieć, co Pani dolega.
Pozdrawiam