Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowe upławy i bóle brzucha po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Dzień dobry! W sierpniu po 4 latach odstawiłam tabletki w celu zajścia w ciążę. Pierwszy cykl trwał 37 dni, jednak ok tydzień przed naturalną już miesiączką dostałam brązowych plamień plus do tego bolał mnie brzuch i plecy tak jakby zbliżała się miesiączka. Trwało to tydzień i potem przyszła miesiączka- 3 dni krwawienia i ok 3 dni brązowe plamienia. Myślałam,że to po odstawieniu tabletek i organizm musi się wyregulować. Dziś jest 31 dc i od wczoraj znów mam te brązowe upławy i bóle brzucha.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam serdecznie. Nieprawidłowości tego typu mogą być związane z wahaniami hormonalnymi. Mam na myśli hormony płciowe ale także np z infekcją dróg moczowo-płciowych. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do ginekologa aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest diagnostyka USG aby ocenić czy aby nie współistnieją inne patologie np torbiele, nadżerki czy mięśniak. W pierwszej kolejności jednak polecam badania hormonalne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy