Brązowe upławy i bóle podbrzusza

Ostatnią miesiączkę miałam 14 maja i od tego czasu parę razy doszło do pieszczot między mną a moim chłopakim. Nie współżyliśmy, nadal jestem dziewicą.4 czerwca miałam straszny ból podbrzusza, ktory trwał dwa dni i doszło do brązowych upławów z krwią. Nadal czuję dyskomfort. Czy mogę być w ciąży? A jesli nie, to co mi dolega? Chcę jeszcze dodać, że mam podwiniętą macicę, tak mi oświadczyła pani ginekolog. Co to oznacza?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Niestety nie da się zaocznie stwierdzić, czy ktoś jest w ciąży. Ale skoro pisze Pani, że nie doszło to stosunku, to w jaki sposób mogło dojść do zapłodnienia? Natomiast taki epizod, jaki Pani opisuje wymaga konsultacji z lekarzem i badania ginekologicznego w celu wykluczenia zmian, które mogą powodować taki obraz kliniczny.

Podwinięcie macicy nie jest niestety medycznym określeniem, przypuszczam, że może chodzić o tyłozgięcie macicy. Tyłozgięcie macicy oznacza nieprawidłowe położenie macicy w miednicy mniejszej - nadmierne pochylenie do tyłu. Jeżeli jest nieznaczne, to nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, natomiast gdy jest bardzo nasilone może stwarzać trudności w zajściu w ciążę i donoszeniu jej.

Serdecznie pozdrawiam!