Brązowe upławy po okresie podczas stosowania pierwszego krążka antykoncepcyjnego

Witam. wróciłam do stosowania nuvaringu po rocznej przerwie, założyłam pierwszego dnia okresu wieczorem, dwa dni później miesiączka ustała ale pojawiły się brunatne upławy i trwają już 3 dni czy jest jakiś sposób by je powstrzymać? i czy już przy pierwszym krążku mogę bezpiecznie współżyć bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia od razu od założenia?? dziękuję i pozdrawiam

Witam,
niestety plamienie przy tego typu antykoncepcji jest możliwe.
Skuteczność Nuvaringu wprawdzie jest bardzo duża ale nie wynosi 100%.
Zwykle skuteczność jest nieco mniejsza w pierwszym cyklu stosowania Nuvaringu, stąd zalecałabym dodatkowe zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc (w postaci prezerwatywy).
Pierścień można wyjmować z pochwy przed współżyciem (do maks. 3h) i zakładać po stosunku.

Pozdrawiam serdecznie!