Brązowe upławy, spuchnięta łechtaczka i brak okresu

witam, nie ukrywam, ze jestem zalamana, nie mam z kim o tym porozmawiac, a na badania ginekologiczne chce wybrac sie w ostatecznosci. mam 19 lat, od 2 miesiecy wspolzyje ze swoim PIERWSZYM partnerem. okres powinnam miec od jakichs 7 dni, nigdy mi sie nie spoznial. caly czas mam uplawy, 3 dni temu mialam brazowy sluz na bieliznie, dzis sprawdzilam bezposrednio w pochwie, no jest znowu. poza tym mam spuchnieta od 3 dni lechtaczke, bolaca i momentami "zarywajaca" jak przy stosunku. na co to wyglada
19 LAT ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wizyta u ginekologa powinna być swego rodzaju uzupełnieniem rozpoczęcia życia seksualnego.
Regularna coroczna kontrola ginekologiczna pozwoli na prawidłową kontrolę stanu czystości pochwy i diagnostykę przesiewową w kierunku raka szyjki macicy (badanie cytologiczne 1 raz w roku), na którego rozwój narażona jest każda kobieta aktywna seksulanie, zwłaszcza w młodym wieku (okresie rozrodczym).
Z w/w powodów oraz z faktu, że występują opisane przez Panią objawy wizyta u ginekologa jest NIEZBĘDNA.
Wymaga Pani badania klinicznego i diagnostyki, bez których wdrożenie odpowiedniego leczenia nie jest możliwe.