Brązowe upławy z domieszką krwi a kamica nerkowa

Witam dzisiaj- ok 2 tygodnie po miesiączce zauważyłam brazowe upławy z domieszka krwi, piecze mnie w cewka ale nie przy oddawaniu moczu- póki co jest ok. Czuje jednak dyskomfort w okolicach cewki, jakby była opuchnięta. Cierpie na kamice nerkową czy to może być piasek lub kamień? Czy mam sie udać niezwłocznie do lekarza? czym to jest spowodowane? to jakieś zakażenie czy coś o wiele bardzie poważnego?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

z objawami należy zgłosić się do lekarza ginekologa, po badaniu uzyska Pani więcej informacji.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,
są dwa niezależne problemy: 1. upławy = leczenie u ginekologa
2. kamica nerkowa ( piasek to też kamienie ale małe ) = badania:
Krew- wapń. fosforany, sód, potas
Dobowa zbiórka moczy na wapń
W oparciu o te badania można ustalić leczenie zapobiegające kamicy nerkowej - leczenie zachowawcze, skuteczne :)
USG dróg moczowych - do wykluczenia wskazania do usunięcia złogów
( litotrypsja, operacja ?)