Brązowe upławy z pochwy

Witam serdecznie, mam 34 lata i od czterech lat nie mam prawego jajnika (usunięty z powodu torbieli). Mniej więcej około 19 marca powinnam dostać miesiączkę (moje cykle wahają się od 24 do 28 dni), zamiast tego zaobserwowałam u siebie brązowawe, skąpe plamienie. 29 marca wykonałam test ciążowy, na którym pojawiła się wyraźna kreska kontrolna i dużo jaśniejsza kreska w polu testowym. Tego samego dnia wykonałam również badanie krwi hCG. Wynik odebrany następnego dnia to: 34,82. W laboratorium powiedziano mi, że powinnam badanie powtórzyć po 48 godzinach. Dzisiaj (31 marca) tak zrobiłam. Czekam na wynik. To co martwi mnie najbardziej to to, że wczoraj późnym wieczorem plamienie przekształciło się w krwawienie, prawie takie jak przy miesiączce, z tą różnicą, że teraz krew jest jakby zmieszana z przejrzystym śluzem. Dzisiaj również się utrzymuje, doszedł do tego także ból podbrzusza. Nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc. Patrycja

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Poziom beta beta-hCg wzrasta u kobiet w ciąży.
U pacjentek nie będących w ciąży poziom utrzymuje się  poniżej 5 mlU/ml.

Pani wynik może wskazywać, że jest Pani we wczesnej ciąży.

Uważam, że powinna udać się Pani na wizytę do ginekologa.
Krwawienie, które u Pani wystąpiło może być krwawieniem miesięcznym, może być również spowodowane implantacją zarodka lub może wskazywać na poronienie.

Ważne jest, by jak najszybciej poddać się badaniu.

Pozdrawiam!