Brązowo-czerwony śluz i brak miesiączki

Jestem kobietą, mam 18 lat. Ostatni okres miałam 23 marca. Mój cykl waha się od 30 do 31 dni. Współżyłam z chłopakiem, ale używaliśmy prezerwatyw. Wszystko było w porządku, żadnej awarii. 22 kwietnia dostałam niby okres. Mianowicie brązowo-czerwony śluz i bardzo skąpy. Zawsze gdy dostawałam okres, bardzo bolał mnie brzuch, a tym razem nic, nawet nie czułam, że go dostałam. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Możliwe, że skąpe krwawienie dopiero zapowiada miesiączkę. Jeśli ta wersja okaże się prawdziwa i za kilka dni pojawi się "zwykłe", obfite krwawienie, to będzie to oznaczać jakiegoś rodzaju zawirowania hormonalne w Pani organizmie. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać w kolejnych cyklach (plamienia poprzedzające opóźnioną lub pojawiającą się o czasie miesiączkę), to konieczna będzie wizyta u ginekologa i badania hormonalne. Pojedyncze zaburzenie cyklu nie jest jeszcze patologią. Dla pewności, radzę też wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!