Brązowy, bezwonny śluz po stosunku

Witam. Miesiączkę mam zazwyczaj co 35 dni. Dziś jest 19 dzień cyklu. W połowie zeszłego tygodnia zauważyłam brązowawy śluz. W weekend już go nie było. Wczoraj uprawiałam seks, a dziś znów zauważyłam jasnobrązową wydzielinę (naturalna gęstość, neutralny zapach) Podczas seksu nie odczułam żadnego bólu, teraz również nic mnie tam nie boli. Dodam, że od zeszłego tygodnia jestem przeziębiona, ale to chyba nie ma wpływu. Czego przyczyną może być brązowawy śluz? Czy powinnam zgłosić się do ginekologa?

U niektórych kobiet brązowy śluz w okolicy środka cyklu może oznaczać przebytą owulację, ale również patologię związaną z szyjką macicy lub grubością endometrium. Proponuję wizytę u ginekologa wraz z badaniem we wzierniku i usg dopochwowym.