Brązowy śluz - czy to ciąża?

Co miesiąc dostaję okres bardzo regularnie. Od około 3 miesięcy poprzez nerwy jest on nieregularny – albo się spóźnia, albo jest za szybko. W tym miesiącu spóźnił się o 5 dni, ale nie wygląda nawet to jak miesiączka.

Są to plamienia jakby brązowym śluzem. Na początku 1 dnia były dość mocne, dziś jest 3 dzień i są strasznie słabe. Mało tego, tydzień temu zrobiłam 4 testy ciążowe co drugi dzień. 3 wyszły negatywne, ale ostatni innej firmy wyszedł pozytywny. Wydaje mi się, że może zrobiłam go źle, bo nie robiłam z rana tylko po południu, a poza tym oddałam bardzo mało moczu. No i w ten sam dzień pojawiły się plamienia.

Ostatni raz współżyłam z chłopakiem 3 tygodnie temu. Prócz tego, że oddaję ostatnio często mocz, nie mam żadnych objawów ciążowych. Zawsze przy miesiączce miałam straszne bóle brzucha, w tym miesiącu bolał mnie jajnik, co promieniowało na ból, a raczej rwanie nogi. Nie mam pojęcia, czy to ze stresu, czy może ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Jeżeli doszło do zapłodnienia, plamienie było objawem zagnieżdżania się zarodka w macicy. Dopiero od tego momentu produkuje on hCG (hormon, którego obecność badają testy ciążowe).

Z drugiej strony ostatnie cykle były nieregularne i plamienie może być kolejnym objawem zaburzeń miesiączkowania.

Domowe testy ciążowe mają różną czułość i mogą nie wykryć wczesnej ciąży. Pomyłki dotyczą przeważnie wyników negatywnych. Pozytywne zwykle są wiarygodne. Proponuję powtórzyć badanie, ale oznaczenie stężenia hCG wykonać w laboratorium. Wyniki będą wówczas wiarygodne.

Jeżeli badanie wykonane w laboratorium wykluczy ciążę (hCG < 5mIU/ml), powinna Pani zgłosić się do ginekologa w celu ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.