Brązowy śluz - czy to oznaka ciąży?

Witam. Możliwe, że pytanie jest banalne, ale bardzo się stresuję i potrzebuję porady. Więc kochałem się z moją dziewczyną 30.06.11 - ostatni okres miała 17.06.11, więc podczas stosunku miała dni płodne. Kochaliśmy się z prezerwatywą, nie pękła, sprawdzałem po stosunku, jednak dzień po moja partnerka miała jednorazowy brązowy śluz, co powtórzyło się też jednorazowo dnia następnego. Czy możliwe jest że śluz oznacza ciążę? Kiedy najlepiej zrobić test?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Krwawienie kontaktowe, występujące w trakcie lub po stosunku jest wskazaniem do wizyty u ginekologa, który wykluczy występowanie nadżerki i innych chorób układu rozrodczego.
Brązowy ślad krwi przemawia za jej utlenieniem, tzn. długim czasie przebywania w drogach rodnych. Oznacza to, że krwawienie najprawdopodobniej wystąpiło w trakcie samego stosunku lub tuż po nim.

Plamienia mające miejsce tuż po stosunku nie świadczą o zajściu w ciążę. Delikatne plamienie może być objawem implantacji, ale sytuacja ta ma miejsce około 6 dni po zapłodnieniu komórki jajowej.

Nie ma zatem powodu do obaw o ewentualną ciążę.

Domowe testy ciążowe należy wykonywać po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia. Wcześniejsze wykonanie testu może dać wyniki fałszywie ujemne.

Pozdrawiam.