Brązowy śluz czy to symptom ciąży?

Witam,
od 3 dni spóźnia mi się okres, za to mam od 5 dni skąpy brązowy śluz, który już ustępuje. Dziś prawie w ogóle go nie było na bieliźnie, a mam normalny śluz. Nie mam żadnych objawów nadchodzącej miesiączki, brzuch przestał boleć wczoraj, częściej chodzę do łazienki, mam od wczoraj fale uderzenia gorąca, zwiększony apetyt i dziś rano nie czułam się najlepiej (troszkę mnie muliło).

Czy to może być okres? Dodam, że staramy się z mężem o dzidzie?
Za odpowiedź dziękuję.

Witam!

Brązowy śluz jest objawem niewielkiego krwawienia (plamienia) z dróg rodnych. Może to być oznaką wczesnej ciąży. Niekiedy podczas zagnieżdżania się zarodka w ścianie macicy (około 9-12 dni po zapłodnieniu) kobieta obserwuje niewielkie plamienie. Ponieważ z reguły przypada w terminie miesiączki, można je pomylić z menstruacją.

Pozostałe dolegliwości, o których Pani wspomina, nie mogą być objawami tak wczesnej ciąży (objawy związane z rozwojem płodu pojawiają się później). Są natomiast charakterystyczne dla infekcji. Wiele czynników jak właśnie przeziębienia i inne infekcje, odchudzanie, stres, podróże czasem powodują opóźnienie miesiączki.
Plamienia mogą poprzedzać menstruację. Niekiedy pojawiają się też w czasie owulacji.

Ponieważ minął już termin przewidywanego krwawienia miesiączkowego, może Pani wykonać w domu test ciążowy lub oznaczyć w laboratorium stężenie hCG (hormon produkowany przez embrion po zagnieżdżeniu w macicy) we krwi lub moczu. W przypadku domowych testów ciążowych do badania najlepiej użyć porannego moczu, w którym stężenie oznaczanego hormonu jest największe.
Powinno to rozwiać Pani wątpliwości.