Brązowy śluz po badaniu cytologicznym - czy jest normalny?

Witam, mam 23 lata i wczoraj byłam na badaniu ginekologicznym, podczas którego lekarz pobrał mi wymaz do badania cytologicznego. Po pobraniu wymazu zauważyłam krew, ale lekarz stwierdził, że to jest normalny objaw, gdyż szczotki do pobierania wymazu są dośc ostre, aby można było nimi dokładniej zebrac śluz. Po powrocie do domu i dzisiaj mam jeszcze brązowy śluz i zastanawiam się, jak długo może to jeszcze potrwać i czy na pewno to jest normalne? Dodam jeszcze, że lekarz, który mnie badał, stwierdził, że jestem zdrowa i wszystko jest w porządku, jednakże trochę niepokoi mnie ten śluz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krótkotrwałe podkrwawianie czy plamienie z dróg rodnych może się po pobraniu wymazu na cytologię zdarzać. Proszę się nie niepokoić. Z pewnością krwawienie ustąpi w najbliższych dniach.

Pozdrawiam serdecznie!