Brązowy śluz po okresie, w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od czterech miesięcy używam tabletek antykoncepcyjnych Y**. Ostatnio miałam mało obfitą miesiączkę, a tuż po niej pojawił się brązowy obfity śluz. Niestety trwa już 5 dni, a jego ilość nie maleje. Przy tym nic mnie nie boli i nie dolega. Dodam, że trzeciego dnia okresu zapomniałam wziąć ostatnią aktywną tabletkę, przyjęłam ją około 14 godzin później i zaczęłam nowy opakowanie jak zalecono w instrukcji. Czy to mogło mieć wpływ na pojawienie się śluzu? Ewentualnie czym może by on spowodowany?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych bez zalecanej przerwy zwiększa szansę na wystąpienie krwawienia w ciągu cyklu. Źródłem brązowego śluzu może być również krwawienie niezwiązane bezpośrednio z hormonami, a z nadżerką lub polipem szyjki macicy, infekcją czy innym schorzeniem ginekologicznym. Jeżeli problem będzie się powtarzał w kolejnych cyklach należy zgłosić się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!