Brązowy śluz podczas antykoncepcji hormonalnej

witam, czy brazowy sluz podczas antykoncepcji hormonalnej to cos powaznego? Biore tabletki od 4 miesiecy i pierwszy raz pojawilo sie cos takiego. jestem w 21 dniu cyklu. powinnam sie niepokoic?

Witam serdecznie. Brązowe/czerwone zabarwienie śluzu wynika z podbarwienia krwią. Najprawdopodobniej jest to wynik stosowania antykoncepcji hormonalnej. Warto bowiem podkreślić, że plamienia to najczęściej występujący objaw uboczny tabletek antykoncepcyjnych. U większości kobiet plamienie ustępuje po 2-3 cyklach. Gdyby się tak nie stało, proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.