Brązowy śluz przed pierwszą miesiączką

Proszę o pomoc!

Mam 12 lat i nie mam jeszcze miesiączki. Od jakiegoś czasu miałam biały śluz, a teraz pojawił się brązowy.
Co to może oznaczać i czy mam udać się do ginekologa lub innego lekarza?

12 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli nie współżyjesz płciowo, to nie ma powodów do niepokoju (śluz nie jest objawem np. zakażenia w drogach rodnych). Najprawdopodobniej niedługo wystąpi pierwsza miesiączka. Jeżeli jednak plamienie będzie intetnsywne i utrzymywać się będzie przez dłuższy czas (np. miesiąc), konieczna może być wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!