Brązowy śluz z małą ilością krwi z pochwy

Witam!
Mam 17 lat na ogół miesiączkuje regularnie i współżyję z moim chłopakiem od 2 lat. Jestem 5 dzień po okresie i dziś szczególnie zauważyłam brązowy śluz, jakby z małą ilością krwi, raczej bezwonny. Już kiedyś podobne plamienie u mnie wystąpiło. Nie występują przy tym żadne bóle.
Troszkę się obawiam co to może oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Takie "subtelne" krwawienie z dróg rodnych może mieć różne przyczyny (np. infekcja, nadżerka szyjki macicy, zaburzenia hormonalne). Zdiagnozować można to na podstawie badania ginekologicznego oraz ewentualnie USG i badań hormonalnych. Jeśli sytuacja się powtórzy, radzę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam