Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowy śluz z pochwy - co to?

Witam Panią. Mam 26 lat i od kliku dni zauważyłam brązowy śluz, tak jakby starą krew pod koniec miesiączki. Jestem przed okresem 5 dni. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 5 miesięcy. Miałam już nadżerkę, powiększony lewy jajnik z powodu zapalenia, grzybicę niedawno wyleczyłam. Po stosunku dość mnie szczypie - tak około 1 godz. Martwię się. Co to może oznaczać? Proszę o pomoc.
, 26 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

W przypadku zażywania tabletek nie mamy do czynienia z fizjologicznymi miesiączkami, tak więc krwawienie po miesiączce ma raczej inne podłoże niż hormonalne, ewentualnie może to być działanie niepożądane tabletek. Wymienione przez Panią dolegliwości, jak nadżerka i zapalenie przydatków, mogą powodować krwawienia w trakcie cyklu. Powinna się Pani udać do ginekologa w celu ustalenia przyczyny.

Nadżerka niestety "lubi" czasem nawracać, podobnie zapalenie przydatków bywa trudne do wyleczenia i często nawraca, w okresach obniżonej odporności, zwiększonego stresu, etc. Powinna Pani udać się do ginekologa, by ten zbadał Panią i określił, co jest najprawdopodobniej przyczyną plamienia.

Pozdrawiam serdecznie!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety