Brązowy śluz z pochwy - co to?

Witam Panią. Mam 26 lat i od kliku dni zauważyłam brązowy śluz, tak jakby starą krew pod koniec miesiączki. Jestem przed okresem 5 dni. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od 5 miesięcy. Miałam już nadżerkę, powiększony lewy jajnik z powodu zapalenia, grzybicę niedawno wyleczyłam. Po stosunku dość mnie szczypie - tak około 1 godz. Martwię się. Co to może oznaczać? Proszę o pomoc.
26 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przypadku zażywania tabletek nie mamy do czynienia z fizjologicznymi miesiączkami, tak więc krwawienie po miesiączce ma raczej inne podłoże niż hormonalne, ewentualnie może to być działanie niepożądane tabletek. Wymienione przez Panią dolegliwości, jak nadżerka i zapalenie przydatków, mogą powodować krwawienia w trakcie cyklu. Powinna się Pani udać do ginekologa w celu ustalenia przyczyny.

Nadżerka niestety "lubi" czasem nawracać, podobnie zapalenie przydatków bywa trudne do wyleczenia i często nawraca, w okresach obniżonej odporności, zwiększonego stresu, etc. Powinna Pani udać się do ginekologa, by ten zbadał Panią i określił, co jest najprawdopodobniej przyczyną plamienia.

Pozdrawiam serdecznie!