Brązowy śluz zamiast miesiączki

Witam!

Mój problem polega na tym, iż miesiąc temu spóźnił mi się okres 4 dni, a zamiast niego dostałam tak jakby brązowy śluz i trwało to 3 dni. Przy tym nie miałam w ogóle czystej krwi. Dziś powinnam dostać okres a tymczasem znów to samo - brązowy śluz tyle tylko, że jest go troszkę mniej i lekko boli mnie brzuch. Dodam jeszcze, że od tych 2 miesięcy zaczęłam intensywne bardzo wysiłkowe ćwiczenia. Współżyję z chłopakiem od 5 lat i są to stosunki przerywane. Moje okresy przedtem były regularne i bardzo bolesne, a teraz brzuch nie boli, nie mam nawet objawów przed, wszystko zanikło.

Bardzo proszę o pomoc!

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Zmiana charakteru miesiączki na mniej obfity zawsze powinno skłonić do wykonania testu ciążowego. Jest to szczególnie istotne u Pań nie stosujących żadnych metod zabezpieczenia lub tylko stosunek przerywany. Intensywny wysiłek fizyczny wraz z wprowadzeniem restrykcyjnej diety również może być odpowiedzialny za zmniejszenie krwawienia. W obecnej sytuacji powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. W przypadku negatywnego wyniku, wskazana będzie konsultacja ginekologiczna, podczas której lekarz ustali właściwą przyczynę dolegliwości.

Pozdrawiam