Brodalumab na łuszczycowe zapalenie stawów

Witam,lekarz reumatolog zaproponowal mi dolącznie do programu testowania leku brodalumab ( na łuszczycowe zapalenie stawów). Co wiadomo o tym leku ? gdzie jest dopuszczony do obrotu ? czy ŁZS mozna potwierdzić badaniami, bo przepisano mi metotreksat na 'piekne oczy'. Wyczytałam w ulotce do plastrów hormonalnych, które biorę od lata, ze mogą nasilić łuszczycę. Od lata zaczeły puchnać mi palce w ręce, co rozpoznano jako ŁZS.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, lek o którym Pani pisze jest nowy lecz jego skuteczność jest udowodniona w najnowszych badaniach klinicznych i może byc nadzieja dla wielu chorych na ta chorobę. Niestety nie pomogę Pani czy dobrze rozpoznano u Pani chorobę ale wydaje sie ze jeżeli ma Pani byc włączona do takiej terapii to zapewne tak. Pozdrawiam