Brodawczak pęcherzykowy i niedoczynność przytarczyc oraz dyskopatia kręgów szyjnych

Od 1995 roku choruję na nowotwór tarczycy- brodawczak pęcherzykowy i niedoczynność przytarczyc. Lekarz rodzinna ostrzega, aby nie przyjmować preparatów, gdzie występuje wit.B12. Lekarz endokrynolog zalecił mi przyjmowanie Doppel herz aktiv Magnez-B6 Forte 400 mg , który zawiera miedzy innymi wit.B12. Nie wiem jak w tym przypadku postąpić. Choruję na dyskopatię kręgów szyjnych C3-C7, czy można zastosować na ten odcinek naświetlanie laserem, przeciwna jest temu lekarz rodzinna.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Nie widzę przeciwwskazań do stosowania preparatów wit. B12 przy Pani dolegliwościach. Jeżeli chodzi o zabiegi rehabilitacyjne w związku z dyskopatią to zalecam konsultację ortopedyczną. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli endokrynolog zalecił przyjmowanie preparatu z witaminą B12, to bez wątpienia wiedział co robi. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję ponowną konsultację z endokrynologiem. A propos dyskopatii i ew. leczenia laserem, warto o tym także porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.