Brodawka i kurzajka na stopach

Witam,byłam u lekarza rodzinnego,który skierował mnie na leczenie do dermatologa,bo mam brodawkę ,kurzajkę na stopach,która powoduje u mnie ucisk i ból podczas chodzenia. Ta brodawka mnie piecze. Jak można to wyleczyć. Czy ten wirus brodawki jest zakaźny i jak on powstaje.

Aleksander Ropielewski

MOżna wypalić brodawkę, zamrozić ciekłym azotem lub wyciąć chirurgicznie. Jest zakaźny. CIężko powiedizeć jak powstaje, po prostu jest, tak jak istnieją inne formy życia.

Wirus brodawki jest zakaźny. Częściej jednak następuje rozprzestrzenienie zmian u tej samej osoby. Najczęściej i najskuteczniej zlikwidować brodawki laserem CO2, krioterapią lub elektrokoagulacją. Ważne jest aby w czasie zabiegu zrobić to na tyle głęboko, żeby zlikwidować siedlisko wirusa. Inaczej brodawka odrasta.