Brodawka na wargach sromowych większych w 12. tygodniu ciąży

Witam. Jestem w 12 tygodniu ciąży i zauważyłam jedną brodawkę na wargach sromowych większych,miałam ją już przed ciążą ale była mniejsza teraz urosła,więcej nigdzie nie mam.Pytanie moje czy ta brodawka oznacza zarażenie wirusem HPV czy zagraża to mojej ciąży i czy mogę ją smarować Brodacidem???

Konieczna jest konsultacja u lekarza prowadzącego ciążę. Nie może Pani stosować preparatów typu brodacin w czasie ciąży bez konsultacji lekarza. Poza tym nie ma pewności jaki charakter ma zmiana na wardze sromowej.