Brodawki na dłoniach wynikłe z HPV

czy brodawki na dłoniach (HPV) w momencie gdy się poliże lub przygotuje posiłek takimi dłońmi oraz spożyje mogą się roznieść i spowodować jakieś brodawki w jamie ustnej? czy te brodawki znajduja sie tylko na skórze (naskórek) czy też moga opanować błonę sluzową? prosze o pomoc. moje dziecko ssie palca a ma brodawkę (leczymy ją bezskutecznie) i boje sie ze bedzie miał jakieś zmiany w jamie ustnej. ja też mam od niego a przygotowuje posiłki.

Piotr Pilarski

Hpv moze rozwijać się w jamie ustnej jednak najczęściej nie wiążą sie z tym żadne objawy.

Pozdrawiam.