Brudne upławy?

Od jakichś 2-3 miesięcy miewam po miesiączce brudne upławy. Niekiedy jakby z ciągnącymi się skrzepami krwi, tylko takie jakby czarne. Dodam, że mam HPV, kłykciny kończyste, ale używam tylko condyliny i jakieś 2 miesiące temu przyjmowałam tabletki mające podnieść odporność na wirus. Niestety, cytologii nie mogę zrobić ze względu na kłykciny i w ogóle nie wiem, co robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przede wszystkim powiedzieć o swoich obawach ginekologowi. Upławy mogą być po prostu kończącą się miesiączką, ale mogą również wynikać z toczącej się w obrębie szyki macicy infekcji czy procesu rozrostowego. Badanie ginekologiczne jest niezbędne.